Dynamics AX czyli Axapta podobnie jak bliski jej kuzyn Navision ma wbudowanych wiele funkcjonalności jak i duże możliwości konfiguracji. Poprawna konfiguracja Dynamics AX potrafi zapewnić odpowiednie wymagania funkcjonalne klientów i wysoką wydajność (ponad 315.000 zamówień sprzedaży przetworzonych w godzinę przez 3,600 jednoczesnych użytkowników – źródło- Compaq i Oracle 2001).
Dynamics AX potrafi także obsługiwać dwie (a nie jedną jak to w przypadku Navision) bazy danych – Microsoft SQL Server i Oracle (o którym z powodów politycznych Microsoft mniej wspomina).
Axapta jak każde rozwiązanie z wyższej półki zawiera pewne niedociągnięcia, brakujące funkcjonalności, …
brakujące moduły i wady. Na przykład, nie ma modułu płac. Na szczęście w Polsce mamy dwa rozwiązania Bonair (Honoraria) oraz DST (AX Peole) które wypełniają tą lukę. Axapta nie jest też rozwiązaniem idealnym do zastosowania w każdej branży.
Microsoft Business Solutions poleca Dynamics AX jako rozwiązanie dla większych film (nawet do 3500 użytkowników systemu), Navision natomiast adresowane jest raczej dla małych i średnich przedsiębiorstw. Axapta za względu na wbudowanego klienta zdalnego dostępu (podobnie jak SAP GUI) w celu zdalnego dostępu z dowolnego miejsca na świecie nie wymaga zastosowania serwerów aplikacyjnych takich jak Citrix czy Terminal Server. Pracuje od zawsze w architekturze trójwarstowej.
O tym wszystkim możesz poczytać mając dostęp do darmowej dokumentacji Dynamics AX i NV.
Wystarczy kliknąć tutaj, a jeżeli dalej jesteś głodny wiedzy kliknij i tutaj.
Następnie podziel się z nami swoimi uwagami.